Sinoptikania Adiola Bani sapo na e zbuloi, ja kur do fillojnë shirat në vendin tonë

Meteorologia Adiola Bani ka bërë me dije se gjatë ditës së sotme dhe të nesërme moti do të vijojë të jetë i kthejellët dhe me temperature të larta.

Bani theksoi se gjatë ditës së mërkurë priten rrebeshe afatshkurtra shiu në zonat veriore dhe pjesërisht në qendër të vendit tonë.

Ndërsa, e enjtja do të sjellë rrebeshe afatshkurta shiu thuajse në të gjithë territorin shqiptar.