Skandal: Policia Sarandë mori 10 mijë euro/ Ja si e lejon ndërtimin pa leje në mes të qytetit

Ka rreth 20 ditë që në Sarandë vijojnë pa mas ndërtimet pa leje.

Në foton e siguruar nga infront duket qartë se është duke u punuar pa leje.

Në këtë vënd nuk lejohet të ndërtohet por mesa duket oligarkët kanë arritur të blejnë polici dhe bashki.

Bashkia Sarandë e favorizon ndërtimin pa leje sidomos tani në prag fushate.
E implikuar është edhe policia e shtetit ku na behet me dije se për këtë ndërtim pa leje është paguar rryshfet 10 mijë euro.

Vëndi  ku po ndërtohet është në lagjen 40 shenjtorët.

Denoncimi i plotë.
Pershendetje
Po ju shkruaj per nje shqetsim komunita.Kemi gati 20 dite qe mbi banesen tone po germohet me eskavator dhe sot vume re qe po hidhej beton.Ne kete zone nuk lejohet te punohet,pra nuk leshohet leje ndertimi sepse eshte zone e pastudiuar.Pra punimet jane pa leje.Si duket keta te bashkise dhe policise po i bejne qoken Adrian Gurmes sepse e ka ne rrezik karrigen,nderkohe qe tjetri ben vilen ne maje te malit ku neser aty do kaloje rruga.
Do ju lutesha ta postonit,sepse pervec zhurmes se krijuar po na vjen inat me dallimet e padrejtesite qe ben kjo qeveri sot.