Strehimi i afganëve në Shqipëri/ Tea Trifoni bën deklaratën: Asnjë mashkull s’do doja që…

Strehimi i afganëve në Shqipëri ka bërë që të reagojë dhe ish-konkurrentja Tea Trifoni.

Ajo është pyetur nga ndjekësit dhe është shprehur se është dakord që të strehojë në shtëpinë e saj gratë dhe fëmijët nga Afganistani.

Por një mendim krejt tjetër ka për meshkujt afganë. Tea është shprehur se nuk do që asnjë mashkull të vijë në Shqipëri, pasi sipas saj po mbështesin talibanët.