Tentojnë të grabisin një banesë në Lezhë/ Dhunohet çifti i të moshuarve

Mbrëmjen e djeshme një grabitje ka ndodhur në qytetin e Lezhës.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Spiten, persona të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e shtetasit me iniciale P.D.

Ndër të tjera mësohet se grabitësit nuk kanë gjetur asgjë në banesë dhe për pasojë kanë dhunuar çiftin e moshuar të bashkëshortëve.