Voton Albin Kurti: Sot është ditë e ndritshme, siç do të jetë e ardhmja jonë

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka votuar para pak çastesh. Në një deklaratë për mediat Kurti është shprehur se sot është ditë e bardhë dhe e ndritshme ashtu siç do të jetë ardhmja.

 “Sot është ditë e bardhë,e ndritshme ashtu siç do të jetë e ardhmja jonë. Kosova si shtet i pavarur këtë të diel i kthehet popullit, me dashur për vendin duhet të votojmë”,  ka thënë Kurti.

Kurti gjatë votimit ishte i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Rita.