Vrasja e Kudret Saliaj/ Babë e bijë kokëulur para Gjykatës    

Kanë dalë sot para gjykatës Mexhit Saliaj dhe vajza e tij Dhurata Saliaj. Mexhit Saliaj ekzekutoi më armë zjarri mesditën e së premtes ish-dhëndrin e tij Kudret Saliaj, pranë Gjykatës së Tiranës.

Babë e bijë akuzohen si bashkëpunëtorë në krimin e rëndë, ndërsa do të njihen sot me masën e sigurisë. Prokuroria do të kërkoje “arrest me burg” për akuzën e “vrasjes ne rrethana të tjera cilësuese” dhe “armëmbajtje pa leje”.

Nga kjo ngjarje mbeti i plagosur edhe avokati i viktimës, Adriatik Cama.