Zbardhet dëshmia e pedofilit ,e preka në vendet intíme

Detaje të reja zbardhen nga ngjarja mákabër e përdhùnimit të 15-vjeçares në Tiranë. Burime kofidenciale bëjnë me dije për Fax News se rreth 3 javë më parë Policia e Tiranës, pas informacioneve të sigurta ka kërkuar ndihmë nga partner të tjerë për të bërë të mundur fshirjen e një materiali video rreth 60 sekonda në rrjetin social Instagram.

Përmes këtij bashkëpunimi, Facebook, kompani e cila administron Instagramin, ka bërë të mundur fshirjen e kësaj videoje. Në këtë material filmik prej 60 sekondash, burimet saktësojnë se ka patur skena të papranueshme séksuale të disa adoleshentëve, të cilët nuk janë identifikuar nga pólicia në atë periudhë pasi pamjet nuk ishin të qarta në fytyrë, dhe një vajzë që dukej qartë se ishte e mitur.

Identifikimi i tyre është bërë vetëm ditët e fundit dhe ka çuar në arréstime bashkë me 65-vjeçarin. Burime të Fax News kanë konfirmuar se në llogarinë në Instagram ku videoja është hedhur ka patur rreth 1200 pëlqime, një pjesë e madhe e të cilave kanë qenë nga moshë madhore, një tjetër shqetësim i pédofilisë në Shqipëri.

Kjo video është fshirë, ndërsa pólicisë i është dashur një punë disa javore për të mbledhur provat dhe për identifikuar personat e përfshirë, të cilët sot janë pas hekùrave.

Ndërkohë është zbardhur edhe emri i 65-vjecarit që përdhùnoi të miturën, për të cilin Fax Neës mëson se quhet Abaz Doku ndërkohë sipas vajzës, ai e ka gacmùar atë qëkur ishte roje në shkollë ndërkohe vajza pretendon se ai ka gacmùar dhe vajza të tjera në shkollë dhe në lagje.

Nisur nga dëshmia e vajzës pólicia po héton rastet e tjera. Abaz Doku ka mohuar të ketë abùzuar séksualisht me vajzën. Para hetuesve Doku ka thënë se vetëm e ka prekur në vende intíme pasi e mitura i është afruar vetë. Burime për Fax News bëjnë me dije se 65- vjecari e ka abùzuar të miturën në shtëpinë e të vëllait i cili ndodhej jashtë shtetit dhe për banesën kujdesej Abaz Doku.

Burime të sigurta nga Prokuroria e Tiranës konfirmojnë për Fax News se ngjarja mákabër e përdhùnimit të 15-vjeçares nuk ka ndodhur në ambjente shkolle por në një banesë në Babrru, në afërsi të Bregut të Lumit.

I moshuari, autor i ngjarjes, ka më shumë se dy vite që nuk punon në shkollën e vajzës, ndërsa dyshohet se e ka ngácmuar që gjatë kohës kur ishte në punë. Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur rreth 4 apo 5 muaj më parë dhe është denóncuar vetëm në ditët e fundit në pólici, pasi prindërit e të miturës kanë mësuar të vërtetën.

Fax News mëson po ashtu se të gjithë personazhet e përfshirë në ngjarje janë të një lagjeje në Breg të Lumit. Pólicia ka dyshime të forta se 65-vjeçari ka abùzuar edhe me të miturë të tjerë.

65-vjeçari me inicialet Abaz Doku, jetonte në njëjtën lagje me 15-vjeçaren dhe për një kohë të gjatë e pérndiqte duke i thënë se do t’i shkruante ne muret e lagjes emrin e saj dhe fjalë ofénduese për të në rast se ajo nuk kryente marrëdhënie  séksuale.

“Je ku**ë nëse nuk bën séks me mua”, mësohet t’i ketë thënë ndër të tjera i moshuari të miturës. Kjo e fundit, nën présion dhe kércénimet e vazhdueshme, ka kryer marrëdhënie séksuale me 65-vjeçarin, i cili e ka filmuar.

Filmimet ua ka dhënë edhe trë të rinjve të tjerë, dy prej të cilëve të mitur ku edhe këta të fundit, nën kércënimin e publikimit të pamjeve intime kanë kryer me vajzën marrëdhënie séksuale.