“Zot mos na provo, por nëse duhet jemi gjithmonë gati”, këngëtari shqiptar reagon pas ngjarjeve në veri të Kosovës

Kosova është përballur me një situatë tejet të vështirë ditën e djeshme, ku një efektiv i policisë mbeti i vrarë nga sulmet në veri të vendit.

Lidhur me ngjarjen e tmerrshme ka pasur reagime të shumta nga krerët shtetëror, dhe figura publike. Po ashtu edhe shumë personazhe të njohur kanë shprehur ngushëllimet e tyre familjes nëpërmjet rrjeteve sociale.

Ndër ta është dhe këngëtari, Noizy i cili jo vetëm që i ka shprehur ngushëllimet familjes dhe miqve po është shprehur i gatshëm në rast se është nevoja që t’i bashkohet forcave kosovare kundër serbëve.

“Zot mos na provo…por nëse duhet jemi gjithmonë të gatshëm. Jam shumë i sigurt”, shkroi Noizy.