ZYRTARE/ Belgjika zgjedh trajnerin e ri, ja kush do t’i drejtojë “djajtë e kuq”

Kombëtarja e Belgjikës tashmë ka një trajner të ri dhe ai është Domeniko Tedesko. 37-vjeçari ka nënshkruar kontratë deri pas Kampionatit Europian 2024.Rikujtojmë që Tedesko ka qenë ka qenë ish-trajner i Lajpcigut dhe Shalkes 04. Tashmë ai do të zëvendësojë Roberto Martinezin i cili iu bashkua kombëtares së Portugalisë.