ZYRTARE/ Destinacion surprizë për Kejlor Navas, portieri huazohet tek klubi anglez

Portieri i PSG-së Kejlor Navas është huazuar te Notingham Forest deri në fund të sezonit. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi përmes një postimi në faqen zyrtare të Facebook.PSG shpreson që Navas të shkëlqejë në mënyrë që ta shesë më lehtë dhe përfundimisht verën e ardhshme. Me këtë largim, Serxhio Riko bëhet portieri numër dy i skuadrësRikujtojmë që 36-vjeçari fitoi dy tituj kampion francez dhe u zgjodh portieri i sezonit 2020/2021 në Francë. Gjithashtu Navas ka qenë për 5 sezone tek Real Madridi ky fitoi edhe trofeun me veshë të mëdhenj, Championsin.