Zyrtarja e lartë e BE vjen të enjten në Shqipëri/ Zbardhet arsyeja e vizitës

Komisionerja Evropiane për Punët e Brendshme, Ylva Johansson, këtë të enjte do të zhvillojë një takim në Bosnjë Hercegovinë dhe Shqipëri.

Bëhet me dije se takimi do të zhvillohet në kuadër të bashkëpunimi me Bashkimin Evropian për migracionin dhe sistemet e imigracionit.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Johansson në Shqipëri do të zhvillojë takim me Presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama, ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi dhe kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha.