60 vjetori i Trupave të Paqës/ Ja ftesa e ambasadores Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim, ka uruar “Trupat e Paqës”, me rastin e 60 vjetorit të Trupave Vullnetarë të Paqës.

“Gëzuar 60 vjetorin e Trupave Vullnetarë të Paqes. Që nga themelimi i tyre, Trupat Vullnetarë të Paqes kanë sjellë më të mirat e Amerikës në botë dhe anasjelltas. Faleminderit për shërbimin tuaj. Mezi pres t’iu shikoj përsëri në Shqipëri”, shkruan Kim.