Yuri Kim takohet me liderët shqiptarë në SHBA: Shqipëria pastron gjykatat, Amerika dhuron investime të tjera për vendin

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim është takuar sot me udhëheqës të Kongresit Pan-Shqiptar të…

Operacionet e SPAK, Yuri Kim: Publiku ka filluar të besojë! Sistemi funksionon por akoma 100%, nuk ka prokurorë e gjykatës

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim në fjalën e saj në eventin “Forcimi i drejtësisë…

Yuri Kim largohet nga Shqipëria? Mediat: Ambasadorja e SHBA është kandidate për të zëvendësuar Chris Del Corso në Korenë e Jugut

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim, është kandidate për t’u bërë diplomatja e re amerikane…

Yuri Kim nuk i ndal mesazhet për Reformën në Drejtësi: KLGJ dhe KLP do mbështeten nga SHBA që të ndërmarrin veprime të ashpra

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka shpërndarë në Twitter disa foto nga Aktiviteti i Prezantimit të Raportit…

Yuri Kim publikon raportin e ONM dhe shkruan: Do vazhdojë procesi i vettingut apo do biem ne kurthin e presioneve

Diplomatja Yuri Kim, mbështet vëzhguesit ndërkombëtarë të ONM në procesin e vettingut. Ajo thotë se e…

Jemi në Këshillin e Sigurisë, Yuri Kim uron shqip: SHBA do të punojë me Shqipërinë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar duke uruar shqip vendin tonë, pasi u…

Yuri Kim takon kreun e Kadastrës, Artan Lame: Të zhvillohen procese transparente dhe të zgjidhen çështje të vështira

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka takuar sot kreun e Kadastrës, Artan Lame. Diplomatja amerikane zbuloi…

Yuri Kim fton amerikanët të vizitojnë Shqipërinë: Ejani për qejf dhe biznes

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka deklaruar se SHBA e konsideron Shqipërinë si një vend…

Rama takim me ambasadoren Yuri Kim në orët e vona

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një takim me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri…

Paralajmëron Yuri Kim: Qeveria e SHBA do t’u kërkojë llogari indvidëve të korruptuar. Ja hapat që do të ndiqen

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka reaguar pas vendimit të presidentit të SHBA-ve, Joe Biden,…