Afganistan, shpërthen makina me bombë/ 7 viktima dhe 50 të plagosur

Mediat e huaja bëjnë me dije se një bombë ishte vendosur poshtë një makine ka shpërthyer pranë një stacioni policie duke shkaktuar edhe tragjedi.

Shtatë persona humbën jetën në vend, ndrësa 50 të tjerë mbetën të plagosur. Ende nuk dihet se kush është i përfshirë në këtë ngjarje, zyrtarët lokalë fajësuan kryengritësit Talibanë.