Agron Shehaj i numëron Bashës faktet/ “Ai nuk e çon dot PD-në drejt fitores”

Kandidati për keyetar të PD-së, Agron Shehaj, ka deklaruar në një konferencë për media se është i bindur se Lulzim Basha nuk e çon dot Partinë Demokratike drejt fitores.

Ai u shpreh se kryetari i partisë duhet të kandidojë vetëm një herë në zgjedhje dhe në rast se humkbet, atëherë duhet të largohet.

“Unë jam i bindur se nëse PD do që të fitojë zgjedhjet, duhet të ndryshojë lidershipi. Pas zgejdhjeve të 25 prillit u binda se Lulzim Basha nuk e çon dot PD-në drejt fitores. Kjo është bindja ime. Qëndrimi im është i hapur, vendimet e PD duhet të merren në PD. Të jesh kreu i PD është një privilegj i madh. Kryetari duhet të kandidojë vetëm njëherë dhe pastaj të largohet”, tha Shehaj.