Ariana Grande zyrtarisht e martuar/ Këngëtarja i tha PO të dashurit Gomez këtë fundjavë në një ceremoni private

Ariana Grande dhe Dalton Gomez u martuan fshehurazi këtë fundjavë, kanë thënë burime të shumta për TMZ. Çifti u fejuan në dhjetor 2020 dhe kanë qenë së bashku për pak më shumë se një vit.

Të dy u martuan në shtëpinë e Grande në Montecito, të cilën ajo e bleu qershorin e kaluar. Burimet e TMZ thanë se shkëmbimi i zotimeve ishte jozyrtar dhe kishte pak të ftuar të pranishëm. Grande nuk e ka konfirmuar ende lajmin në rrjetet e saj sociale.

Ceremonia vjen pasi portalet e shumta raportuan në Prill se të dy po planifikonin një martesë verore. US Weekly raportoi më 7 Prill se Grande dëshironte një datë martese në fillim të verës.

“Dasma e Ariana dhe Dalton do të ndodhë në fillim të verës,”– tha një burim i E! e cila zhvilloi një raport një ditë më vonë, ku tregoi se Grande ka filluar planifikimin e dasmës. Dalja nuk specifikoi kur Grande po planifikonte të martohej me Gomez. Me sa duket, doli të ishte maji. Burimet u thanë të dy mediave që të dy kishin në plan të bënin një martesë të vogël mes pandemisë së koronavirusit.

“Ata të dy nuk duan një ngjarje ekstravagante të madhe, kështu që ata po zbulojnë se cilat janë opsionet e tyre për një ceremoni intime”,- tha një burim për E!.