Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoja/ Dosja kalon për gjykim në Gjykatën e Posaçme

Atentati ndodhi në 1 nëntor 2019 në autostradën Tiranë-Durrës, ku mbeti i vdekur Andi Maloku, shoferi i prokurorit Ndoja. Gjithashtu në atentat u plagosën prokurori Arjan Ndoja dhe Aleksandër Laho, alias Pëllumb Muharremi.

Redjan Rraja është nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja, ndërkohë që së bashku me Ariol Halilajn akuzohen për “vrasje të funksionarit publik të mbetur në tentativë”, “vrasje në rrethana cilësuese”, “vrasje e mbetur në tentativë”, “armëmbajtje pa leje” dhe “grup i strukturuar kriminal”.