Berisha njoftoi mbylljen e protestës, zbardhet lëvizja e fundit e Bashës

Pas mbylljes së protestës së sotme, kreu i demokratëve, Lulzim Basha ka reaguar menjëherë.

Ai ka ftuar të gjithë gazetarët brenda selisë së Partisë Demokratike, ku do të flasë për  atë çka ndodhi ditën e sotme.

Pas dy orësh proteste të dhunshme, ekspertët dhe policia u futën brenda selisë së Partisë Demokratike, ku mblidhnin prova pas protestës.

Sipas informacioneve të deritanishme, njoftohet për 10 të plagosur nga tubimi i dhunshëm.