Zgjedhja e prokurorëve të SPAK, ja kur do të intervistohen kandidatët nga KLP dhe OPDAT

Në vijim të procesit të vlerësimit të kandidatëve për prokuror në Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit…

Meloni bën daljen e parë pas vendimit për ndarjen nga bashkëshorti: Eci më kokën lart, s’bëj kompromise

Ditën e djeshme kryeministrja italiane Giorgia Meloni me anë të një video mesazhi ka bërë bilancin…

“Kush po i rruan lekët?”, Korreshi thirrje qeverisë, nuk harron batutat: Mos shkoni te fermerët për ‘selfie’. Ne lushnjarët jemi si të trembur vetë, ndaj…

Deputeti i PD Saimir Korreshi nga foltorja e Kuvendit e ka vënë sërish theksin tek bujqësia…

Debat në parlament/ “Më trego produktet bujqësore”, Braçe- Korreshit: Ty të tregoj ndonjë gjë tjetër! Ke përfituar më shumë se socialistët në Lushnje

Deputeti socialist Erion Braçe dhe ai demokrat Saimir Korreshi janë përfshirë në një debat gjatë seancës…

Një nga terroristët që u vra në Kosovë ishte tifoz i Crvena Zvezdës, mediat serbe: Derbi i Beogradit mund të shtyhet

Derbi i Beogradit mes Partizanit dhe Crvena Zvdezdës mund të shtyhet për një arsye nacionaliste, duke…

“Ka tentativa për fshirjen e provave në SPAK”, Berisha: Hetuesit të kyçin në kasafortë dokumentin që fakton pronësinë e djegësit të Tiranës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur konferencën e përjavshme me gazetarët, teksa ka deklaruar se inceneratori i…

Historia tronditëse e përkthyesit të ambasadës së SHBA-së në Tiranë: Para se të vdiste nga torturat, na lejuan ta shikonim babain në qeli

Loni Adami, një ndër punonjësit shqiptarë të Ambasadës Amerikane në Shqipëri, në vitet 1929-1939, u arrestua…

Emigranconi i paligjshëm, Meloni: Nuk do të lejoj që Italia të bëhet kampi i refugjatëve në Evropë

Kryeministrja e ekstremit të djathtë të Italisë ka thënë se nuk do të lejojë që vendi…

“Ilaçe të skaduara, mungon edhe frigoriferi-morg”, zbardhet raporti i KLSH-së për spitalin e Traumës: Të shkarkohet drejtoresha Edlira Bode!

Pas një auditimi të imtësishëm në Spitalin Universitar të Traumës për vitet 2021-2022, Kontrolli i Lartë…

Baba në moshën 68-vjeçare, Ylli Pango rrëfen ndjesinë e prindërimit që e riprovoi pas 30 vitesh

Politikani dhe pedagogu Ylli Pango ka ripovuar ndjesinë e prindërimit sërish pas 30 vitesh, pikërisht në…