Bie nga kati i tretë i banesës 4-vjeçari, niset me urgjencë drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Pogradec, ku një shtetas i mitur R. K., 4 vjeç, është rrëzuar nga kati i tretë i banesës.

Mësohet se i mituri, banues në fshatin Gështenjas, ishte duke luajtur në banesën e gjyshit të tij, në fshatin Vërdovë, dhe aksidentalisht, ka rënë nga kati i tretë në katin e dytë të banesës, duke pësuar dëmtime fizike.

Ky shtetas do të transportohet në Tiranë, për mjekim më të specializuar.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.