Detajet nga aksidenti në Gramsh/ Mes të plagosurve dhe një fëmijë 6 vjeç, 3 në gjendje kritike

Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga aksidenti që ndodhi në Gramsh, ku një person humbi jetën dhe 9 të tjerë u plagosën.

Raportohet se mes të plagosurve është edhe një fëmijë 6-vjeç.

Ndërkohë 3 prej të plagosurve janë në gjendje kritike për jetën për shkak të dëmtimeve të rënda dhe janë dërguar në spitalin e Traumës për një trajtim të specializuar mjekësor.

Dy prej tyre janë transportuar me ambulancë ndërkohë që i treti është sjellë me helikopter.