Dhunonte bashkëjetuesen, arrestohet 44-vjeçari në Tiranë, i gjendet armë në banesë

Një 44-vjeçar është vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohet për dhunë ndaj bashkëjetueses së tij si dhe për armë mbajtje pa leje.

Sipas policisë i arrestuari është Sh. K., 44 vjeç. Gjatë kontrollit në banesë iu gjet dhe iu sekuestrua 1 armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1, pas kallëzimit të bërë nga një shtetase se bashkëjetuesi i saj shtetasi Sh. K., ushtronte dhunë fizike dhe psikogjike ndaj saj, menjëherë kanë shkuar në adresën e dhënë dhe kanë bërë shoqërimin e shtetasit Sh. K. Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në banesën e tij i janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak. Në vijim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr.1 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Sh. K., 44 vjeç, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Dhuna në familje”. Materialet i kaluan Prokurorisë, së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme”, njoftoi policia.