“Do rriteshin si përbindësha”/ Babai ‘monstër’ vret djalin 2 vjeç dhe vajzën 10 muajshe, zbardhet dëshmia rrëqethëse

Një akt makabër është ndërmarrë nga një baba ‘monstër’ në Meksikë i cili ka vrarë dy fëmijët e tij me ‘justifikimin’ që të mos rriteshin si ‘përbindësha’.

Policia bëri me dije se ai ishte ndjekës i i teorive të komplotit QAnon dhe Iluminatit.

Autoritetet thonë se Mattheë Taylor Coleman pranoi vrasjen e dy fëmijëve të tij të vegjël në Meksikë dhe u tha hetuesve se ai mendonte se ata “do të rriteshin si përbindësha”.

Mattheë Taylor Coleman, 40 vjeç, u akuzua të mërkurën për vrasjen e djalit të tij 2-vjeçar dhe vajzës së tij 10 muajshe, sipas Zyrës së Prokurorit Amerikan për Qarkun Qendror të Kalifornisë. Autoritetet thanë se Coleman pranoi vrasjet dhe i tha FBI -së se ai përdori një armë peshkimi me shtizë për t’i goditur.

Një kallëzim penal pretendon se ai i tha FBI -së se ai i vrau fëmijët e tij sepse ai besonte se ata “do të rriteshin në përbindësha” dhe se teoritë e komplotit e bënë atë të besonte se gruaja e tij u kishte dhënë “ADN -në e gjarprit” fëmijëve.