E fundit/ Aksident fatal, një i vdekur dhe dy të plagosur

Një aksident me një viktimë dhe dy të plagosur ka ndodhur këtë të Shtunë në aksin rrugor Milot-Morinë.

Policia njoftoi se në vendin e quajtur “Ura me harqe”, mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin Z.L. dhe pasagjer shtetasin Gj.T., është përplasur me mjetin tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin F.O., 35 vjeç dhe pasagjere shtetasja A.M.

Për pasojë ka gjetur vdekjen drejtuesi i mjetit “Volkswagen” shtetasi F.O., dhe janë kanë marrë dëmtime dhe janë transportuar në spitalin e Traumës Tiranë pasagjerja A.M. dhe drejtuesi i mjetit tip “Benz” shtetasi Z.L.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.