E rëndë/ Makina përplas këmbësorin teksa kalon rrugën

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pak minuta më pare në fshatin Vllazërimi në Durrës.

Burime bëjnë me dije se një makinë ka përplasur një këmbësor teksa ka qëne duke kaluar rrugen.

Këtij të fundit, i është dhënë ndihma e parë, ndërsa gjendja e tij raportohet e rënde.

Në vendngjarje ndodhet dhe një efektiv i policisë rrugore. Ambulanca sapo ka mberritur në vendngjarje.