E rëndë/ Rrëshqet në akull teksa po luante, plagoset 10-vjeçari, dërgohet me urgjencë drejt Tiranës 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë, ku si pasojë ka mbetur i plagosur një fëmijë 10-vjeç.

Bëhet me dije se fëmijame inicialet F.B., nga Fushë-Bulqiza, ka qenë duke luajtur në oborrin e shkollës kur ka rrëshqitur në akull dhe ka pësuar frakturë të rëndë në kokë

10-vjeçari ka marrë plagë të rënda dhe është dërguar në gjendje kritike në spitalin e Tiranës ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.