Fier- Zjarri në banesë për shkak të një defekti në lavatriçe

Ditën e sotme, një banesë është përfshirë nga zjarri në lagjen në lagjen “29 Nëntori”, në Fier.

Dyshohet se flakët kanë shpërthyer në banesë kur nuk kishte njeri në shtëpi, pasi të zotët bashkë me fëmijët ishin larguar që në orët e para të mëngjesit.

Policia dhe shërbimet zjarrëfikse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po hetohet poër shkaqet e ngjarjes. Deri më tani mësohet se flakët janë shkaktuar nga një defect në lavatriçe.

E rëndësishmë është që nuk raportohen të lënduar.