Fotot e Kim me Veliajn/ Henze i drejton pyetjen Ambasadores: Kush firmosi për ndërtimin e inceneratorëve fantazmë? Pyesni mikun tuaj…

Këshilltari i CDU-së gjermane Martin Henze i ka drejtuar një pyetje Ambasadores së SHBA-së në Tiranë Yuri Kim, pasi kjo e fundit është shfaqur disa herë në foto me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, i cili ka firmosur për ndërtimin e Incenatorit të Tiranës, por deri më tani ai nuk është funksional.

Ishte gazetari Artan  Hoxha që publikoi një foto të një makine luksoze pranë BashkisëTiranë, dhe e lidhi atë me Veliaj. Më pas ai pretendoi që u kërcënua dhe publikoi një document ku shfaqet firma e Kryebashkiakut për ndërtimin e Incenatorit.

Henze i drejtohet Kim me pyetjen se Kush firmosi për ndërtimin e inceneratorëve fantazmë, dhe tëp yes Veliajn për këtë aferë.

Replika e Martin Henze në Tëitter:

Kush u regjistrua për ndërtimin e inceneratorëve fantazmë, kush kontrollon … ???? Kërkoni mikun tuaj. A kanë marrë dhurata prej tij? Ku janë kërkesat e tyre për të luftuar korrupsionin apo ka korrupsion të mirë për ta?

https://mobile.twitter.com/gskstrategy/status/1476146038536822786?fbclid=IwAR0CBKeds4xp3CQ5gNfEKuRIqnDr0cvTXqI6HrfzgKCGv9TGJPhYjThpElU