Gazetarja thirrje Ramës pas aksidentit tragjik: Ndalojeni këtë masakër

Një aksident tragjik ndodhi ditën e sotme në aksin Fier – Vlorë, ku për pasojë 4 pjesëtarët e familjes Gushi humbën jetën, mes tyre edhe dy vajzat 9 dhe 14 vjeçe.

Gazetarja Aulona Musta i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që ta ndalojë këtë masakër duke ashpërsuar ligjin, pasi çdo ditë po vdesin njerëz të pafajshëm.

Sipas saj, duhet shtuar numri i policëve në rrugë dhe kamerat e sigurisë, duke ashpërsuar edhe dënimet për shkaktarët e aksidenteve.

Postimi i Aulona Mustës:

Verified

@ediramaal NDALOJENI KETE MASAKER!

Kjo gje nuk mund te vazhdoje me!!!

Shtoni nr e policeve ne rruge, por jo policet qe shiten per 1000 leke! Shtoni kamerat e sigurise! Ashpersoni denimet!

Ashpersoni urgjent ligjin! Po vdesin cdo dite njerez te pafajshem!

Beni dicka per ate Zot!

Me dhembi shpirti nga ky lajm! I njejti lajm qe perseritet cdo dite! #ndalojeniketemasaker