Grabitën 75 mijë euro/ Arrestohet një grua dhe shpallet në kërkim bashkëpunëtori i saj

Një grua ka rënë në prangat e policisë së Përmetit, e cila akuzohet për vjedhjen e një shumë të madhe parash.

Bëhet me dije se në prangat e policisë ka rënë shetësja O.SH, e cila në bashkëpunim me shtetasin P.P i cili është shpallur në kërkim kanë vjedhur 75 mijë euro në banesën e shtetasit K.P.

Në porvën e cilësisë material janë sekuestruar 27 mijë euro. Materialet e sekuestruara i kaluan për shqyrtim Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Përmet.