Horoskopi ditor, e Hënë, 18 Janar 2021

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Java do të fillojë me një ngarkesë të bukur të siguruar nga Hëna në shenjë. Edhe Dashi më i shkurajuar do të fillojë të ndiejë shenja të një të ardhmeje më të mirë. Zgjidhjet dhe përgjigjet e rëndësishme do të arrijnë në 15 Shkurt. Dikush do të fillojë një bashkëpunim të ri, dikush tjetër do të ketë zhvillime interesante për një çështje praktike. Në dashuri, për fat të keq, energjia ka ditë që mungon.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Ju do të jeni shumë të lodhur. Nga tani deri në mes të shkurtit, duhet të keni kujdes absolut në mënyrë që të mos përkeqësoni gjendjen tuaj. Për ditë me radhë jeni përballur me probleme të të gjitha llojeve: personale, fizike, biznesi apo ekonomike. Ka nga ata që kanë një punë me kohë të pjesshme dhe tashmë po shikojnë të ardhmen me mendjen e tyre, kur kontrata të përfundojë. Ju do të keni nevojë për shumë durim.

Binjaket

21 Maj – 20 Qershor

Do të fillojë një periudhë veçanërisht premtuese. Ju nuk duhet ta humbni duke qëndruar duarkryq. Përkundrazi, ju duhet të përfshiheni. Nga mesi i shkurtit mund të ndodhë diçka e mirë: një ide fituese, një ngjarje pozitive. Dikush madje mund të dashurohet. Me pak fjalë, yjet premtojnë gjëra të mëdha, por ju do të duhet të bëni pjesën tuaj dhe të shkoni pas! Ju do të duhet të filloni të punoni për të arritur atë që dëshironi.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Dita do të fillojë në këmbën e djathtë, por do të përfundojë mjaft dobët. Nga mbrëmja do të goditeni nga një rënie e lehtë fizike e cila zakonisht rezulton në dhimbje stomaku ose probleme me tretjen. Kjo sepse jeni një shenjë që somatizon shumë tensionet dhe ditët e fundit keni shumë vështirësi në dashuri! Bëni një angazhim për të rivendosur harmoninë në çift dhe në jetën tuaj.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Do të jetë një tjetër ditë mjaft e ndërlikuar. Tani po përballeni me shumë fatkeqësi. Ka njerëz që po ju pengojnë, në punë ose në familje. Ndoshta edhe dashuria po ju bën të mos ndiheni mirë. Ka shumë të ngjarë që më shumë se një Luan të duhet të fillojë nga e para, të zgjedhë një punë, një projekt të ndërprerë.

Virgjeresha

23 Gusht – 22 Shtator

Java juaj do të fillojë ngadalë. Një dobësi që do ta zvarrisni edhe të martën. Në realitet, në këtë moment ju me të vërtetë nuk ju mungon asgjë: keni shumë projekte në planifikim dhe forcën dhe qartësinë për t’i zhvilluar ato. Dashuria mund t’ju ​​vërë nën presion. Venusi në një aspekt të favorshëm kërkon vëmendjen tuaj, ndërsa prej kohësh jeni zhytur më shumë në punë. Ndoshta, thjesht duhet t’u jepni ndjenjave më shumë hapësirë.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Do të jenë dy ditë të karakterizuara nga pak ankth, dëshira për të gjetur një drejtim për të ndjekur. Do të shihni se nga mesi i shkurtit diçka do të zhbllokohet, por ndërkohë do të duhet të përballeni me ulje dhe ngritje. Tani për tani, ju do të dëshironi të jeni të kujdesshëm në menaxhimin e situatave dhe marrëdhënieve me të tjerët, duke u përpjekur të mbani nën kontroll tensionin.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Do të jetë një ditë emocionuese. Ju do të dëshironi të realizoni disa projekte, programe të caktuara që ju interesojnë. Fatkeqësisht, megjithatë, do t’ju duhet të përballeni me para dhe probleme pune. Për disa kohë, shumë Akrepë janë përballur me komplikime profesionale, veçanërisht ata që kanë një kompani. Në të vërtetë 2021 mund t’ju kthejë në rrugën e duhur, por do të keni nevojë për durim. Për fat të mirë, në 48 orët e ardhshme nuk do t’ju mungojë guximi, por mbi të gjitha dëshira për të dashur.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të keni bashkëpunimin e një Hëne të bukur. Java do të fillojë me zgjimin e një ndjenje ose nevojën për hakmarrje nga një e kaluar e rëndë. Fakti është që vazhdimisht jeni duke kërkuar stimuj të rinj, përndryshe mërziteni lehtë. Në dashuri, megjithatë, mund të dëshironi të kushtoni më shumë vëmendje. Në javët e ardhshme ju mund t’i nënshtroheni tundimit për të mbyllur një histori, për t’u futur në një situatë të jashtëzakonshme, pak transgresive.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Do të duhet të përballeni me shumë agjitacion, nervozizëm dhe pak lodhje. Në 48 orët e ardhshme do të duhet të keni pak kujdes shtesë në dashuri dhe punë. Për ditë me radhë ju keni shfaqur dëshirën për të kryer projekte, për të bërë disa gjëra, por nuk ndieni se keni njerëz pranë jush që ju mbështesin, të aftë për të vazhduar me ju. Do të jetë e lehtë të ndiheni paksa të vetmuar, të izoluar nga të tjerët. Kini kujdes nga pabesitë!

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Do të jetë një ditë veçanërisht stimuluese. Ju do të mbështeteni nga një qiell i rëndësishëm, një qiell që do t’ju mbushë me energji, do t’ju nxisë të revolucionarizoni jetën tuaj. Për ditë, ju luftoni për të menaxhuar agjitacionin tuaj, dëshirën për të bërë diçka. Ju duhet të përqendroheni në një qëllim specifik dhe ta drejtoni energjinë tuaj në atë drejtim. Dikush do ta bëjë tashmë! Në çdo rast, nga mesi i shkurtit do të ndodhë diçka e re. Dashuria gjithashtu do të jetë në gjendje të bëjë një rikthim.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Do të jetë një ditë pozitive. Ju mund të merrni diçka më shumë, të rikuperoni pak qetësi. Pas krizës ose ndarjes në dhjetor, tani keni filluar të ndiheni pak më mirë. Shumë Peshq do të rimarrin besimin në të ardhmen, ata do të ndiejnë dëshirën për t’u rikthyer në lojë. Me pak fjalë, me sa duket periudha e zymtë tani është lënë pas!