Horoskopi për ditën e sotme 7 prill 2021

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Ju duhet të rikuperoni disa para për projektet që mund të lindin disa javë nga tani. Kini kujdes por mbi të gjitha besoni në idetë tuaja dhe do të shihni se koha e duhur do t’ju japë kënaqësi të madhe.

Demi

Këtë të mërkurë ka një mundësi të shkëlqyeshme, me Hënën në shenjën tuaj, për të rizbuluar energjinë që kohët e fundit duket se po mungon, veçanërisht për ata që kanë jetuar javë të vështira dhe të lodhshme.

Binjakët

Është një ditë që ju fton të reflektoni shumë mirë përsa i përket ndjenjave. Nëse e keni tërhequr veten larg një historie për disa kohë, mbase është koha të mbylleni. Përndryshe, përpiquni të bëni përshtypje partnerin tuaj.

Gaforrja

Ju po kërkoni zgjidhje të reja, veçanërisht në vendin e punës. Ju vërtet dëshironi të krijoni diçka nga vetja, prandaj përfshiuni.

Luani

Nesër guximi është i nevojshëm për shumë gjëra. Fati më në fund do të trokasë në derën tuaj por duhet të punoni pak për të arritur rezultatet e dëshiruara.

Virgjëresha

Ju duhet të qëndroni të qetë sidomos nëse keni përjetuar momente tensioni ditët e fundit. Mendoni të relaksoheni dhe të shijoni një relaksim.

Peshorja

Do të jetë një ditë e rëndësishme, veçanërisht në lidhje me të dashurit tuaj. Ruaj qetësinë.

Akrepi

Siç është thënë tashmë në ditët e fundit, ju patjetër duhet ta lini të kaluarën pas jush dhe të shikoni përpara me besim për të ardhmen tuaj, e cila në këtë moment ka përparësi.

Shigjetari

Pak çifte mund t’i rezistojnë presionit të këtyre yjeve. Përdorni këtë të mërkurë në përpjekje për të gjetur ekuilibrin tuaj. Në punë është praktikisht e pamundur të presësh lajme duke pasur parasysh situatën.

Bricjapi

Është koha për të hedhur poshtë të tepërtën, kjo tregon se Saturni ka hyrë në shenjën tuaj. Padyshim që referenca nuk është vetëm për objektet. Kini kujdes, megjithatë, të mos merrni vendime shumë të nxituara që mund të dëmtojnë dikë.

Ujori

Ju domosdoshmërisht duhet të qëndroni të qetë për të mirën tuaj dhe atyre përreth jush. Grindjet dhe keqkuptimet nuk janë aspak të mira për ju.

Peshqit

Gjatë kësaj kohe, ju mund të përjetoni emocione të veçanta duke formuar një marrëdhënie të papritur që mund të ndryshojë jetën tuaj. Lajmet mund të shqetësojnë shumë më tepër aspektin sentimental sesa atë të punës.