I riu vret të dashurën gjatë pushimeve, dalin detajet e forta: Ata kishin konflikte dhe zënka, vajza donte të ndahej

Një 26-vjeçare u vra nga i dashuri i saj 30-vjeçar gjatë pushimeve.
Sipas një raporti të publikuar nga autoritetet e policisë çifti kishte vazhdimisht zënka dhe fërkime të vazhdueshme gjatë dy ditëve që ndodheshin me pushime, madje nuk përjashtohet mundësia që Garyfallia kishte shprehur dëshirën për t’u ndarë nga ai dhe madje të largohej nga ishulli.

Sipas mediave greke, në një moment ata madje donin të shkonin në Sifnos, megjithatë 26-vjeçarja refuzoi pasi asaj i pëlqente shumë vendi specifik ku jetonin në Folegandros.

26-vjeçarja, sipas dëshmive të kampistëve në kampingun falas të Agios Nikolaos në Folegandros dhe pronarëve të një restoranti në plazhin e zonës, ishte në një gjendje të përmbajtur.