Sali Berisha uron Kurban Bajramin, jep mesazhin e rëndësishëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka një mesazh urimi për të gjithë besimtarët myslimanë sot për Kurban Bajram.

Në një shënim në rrjetet sociale, Berisha shprehet se sot duhet t’i lutemi Zotit që të pranojë çdo sakrificë të shqiptarëve .

“Gëzuar Kurban Bajramin! Miq, sot besimtaret musliman festojnë Kurban Bajramin. Ju ftoj të urojmë nga zemra dhe t’i lutemi Krijuesit që çdo sakrificë dhe lutje tonë dhe të mbarë shqiptarëve ta pranojë dhe ta kthejë në mbarësi, gëzime, shëndet dhe sukses për ne, familjet tona dhe mbarë kombin shqiptar. Gezuar! Sb”, shkruan ish-kryeministri, ndërsa bashkëngjitur postimit ka publikuar një foto me bashkëshorten, Liri Berisha