Ishte duke shëtitur, 34-vjeçari në Itali vritet në sy të gruas e dy vajzave

Një ngjarje e rëndë është shënuar të dielën në Itali. 34-vjeçari Marwen Tayari, me origjinë nga Tunizia, është vrarë me thikë nga një 19-vjeçar në Bergamo.

Viktima ishte duke shëtitur me gruan dhe dy fëmijët, në momentin kur është goditur me thikë nga 19-vjeçari.

Sipas mediave italiane, Tayari dhe autori, ishin konfliktuar para pak orësh së bashku.

Emigranti humbi jetën menjëherë në vendin e ngjarjes, ndërkohë që autori u arrestua, shkruajnë mediat e huaja.