Ja si do të jetë parashikimi i motit për fundjavën

Masat ajrore të qendrueshme do të vijojnë të ndikojnë vendin tonë edhe përgjatë fundjavës dhe fillimit të javës që vjen.

Moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimatre këto më të theksuara ditën e shtunë dhe të djelë. Era nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/sek.

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 1-2 ballë. Temperaturat do të pësojnë rritje graduale në të dyja vlerat.