“Ju lutem na ndihmoni”, Almeda Abazi e shqetësuar apel vendeve të tjera: Ne jemi të shkatërruar, kemi nevojë për aeroplanë urgjentisht

Prej ditësh, Turqia  është në luftë me zjarret dhe deri më tani fatkeqësisht kanë humbur jetën tetë persona. Të shumtë kanë qenë ata të njohur të cilët kanë përdorur popullaritetin e tyre për tu bërë thirrje vendeve të tjera për t’ju ardhur në ndihmë.

Së fundmi, ka qenë edhe bukuroshja shqipare, Almeda Abazi, e cila përmes një postimi në rrjetet sociale u ka bërë thirrje të gjithë vendeve që kanë mundësi që ti ndihmojnë.

“Unë po i thërras të gjitha vendet që mund të na ndihmojnë. Ne jemi të shkatërruar dhe deri më tani po ashtu u shkatërruan 112 zjarre. Ne nuk kemi mjaftueshëm avionë zjarrfikës për t’i ndaluar ato. Kemi humbur tetë persona, shumë kafshë dhe pyjet tona. Ju lutem na ndihmoni. Ne kemi nevojë për aeroplanë urgjentisht. Ne kemi vetëm një”, ka shkruar ajo përkrah një fotograie ku shihet qartë vendi i përfshirë nga flakët.

Kujtojmë se Almeda prej vitesh jeton në Turqi, aty ku dhe ka krijuar familjen e saj krah aktorit turk, Tolgahan Sayışman.