LAJM I FUNDIT/ Operacion policor në Kavajë, arrestohet prokurori dhe shoferi i tij

Një operacion policor është raportuar të ketë ndodhur në Kavajë, ku kanë rënë në pranga, prokurori i Kukësit Edmond Karriqi dhe shoferi i tij. Nga detajet e mbërritura deri më tani, mësohet se prokurori ka qenë në vëzhgimin e SPAK dhe akuzohet për korrupsion.

Ndërkohë burime të bëra me dije nga grupi hetimor, zbulojnë se Karriqi ka qenë nën hetim dhe përgjim të vazhdueshëm nga SPAK për përfshirjen në grupe kriminale të drogës. Në momentin e ndalimit, prokurori ka qenë së bashku me shoferin e tij në një shëtitore në Kavajë, ndërsa mësohet se më parë policia ka bastisur shtëpinë e tij për të kontrolluar edhe pse prokurori nuk ishte i pranishëm.