Lajm i hidhur/ Sëmundja e rëndë i merr jetën aktorit të njohur

Lajm i hidhur për kinematografinë. Bëhet me dije se është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare pas një sëmundje të rëndë Chick Vennera, i njohur për rolet e tij në filmat “Golden Girls” dhe  “Thank God It’s Friday”.

Aktori ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij në Burbank, Kaliforni pas një beteje të gjatë me kancerin pulmonar. Lajmin e ka bërë të ditur vajza e aktorit.

Pas shkollës së mesme ai u bë pjesë e ushtrisë dhe më pas ju fut botës së spektaklit dhe televizionit ku performoi në disa klube nate. Më pas mori pjesë ne filma si : “Mirag Robbyn Field Ëar” dhe  “Yank”, ku luajti përkrah Richard Gere.