Lajm i mirë : 1 milionë vaksinime anti-Covid në të gjithë vendin tonë

1 milionë vaksinime janë kryer në vendin tonë që prej fillimit të këtij procesi.

Lajmi i madh është konfirmuar mbrëmjen e sotme nga kryeministri Edi Rama.

Prej disa muajsh procesi i vaksinimit masiv u shtri në të gjithë vendin, ku fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç e bluzat e bardha dhe më pas vijoi me grupet e tjera të riskuara.

213510440 205419324812853 8322517346392359716 n