Lëkundje tërmeti në Shqipëri/ Ja ku ishte epiqendra

Një lëkundje sizmike është regjistruar ditën e sotme në afërsi të qytetit të Kavajës. Sipas EMSC tërmeti ka qenë i shkallës 3.4 rihter. Ky tërmet ka ndodhur në një thellësi 2 km dhe ndjeshmëria ka qenë e lehtë.

Epiqendra është regjistruar 9 km në jug-perëndim që Kavajës. Nga ky tërmet nuk ka pasur asnjë dëmtim.