Ndihmonte klandestinët në këmbim të parave/ Arrestohet një 28-vjeçar 

I arrestuari është ndaluar në aksin rrugor Bilisht-Korçë, pranë fshatit Cangonj, duke transportuar drejt Tiranës 5 shtetas të huaj që kishin kaluar në mënyrë të paligjshme kufirin.

Gjatë ndjekjes, 28-vjeçari nuk iu bind urdhrit të policisë për të ndaluar dhe ka tentuar të largohet, por u kap dhe neutralizua.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve” kryer në bashkëpunim dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.