Moti për ditën e enjte, 15 prill 2021

Moti parashikohet fillimisht me vranësira mesatare dhe të dendura dhe prej orëve të mesditës mot i kthjellët në të gjithë territorin.

Përgjatë orëve të para të mëngjesit në momentin e vranësirave do ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e në juglindje reshje të dobëta dëbore në lartësitë mbi 800 metër.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim 3-10m/s. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore të vendit erë intensive dhe me rrahje me shpejtësi mesatare 8-16m/s dhe hera herës me shpejtësi deri në 25-30m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-5 ballë.