Moti për sot, e shtunë 21 gusht 2021

Gjatë ditës së sotme, sipas Meteoalb, temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 16°C në 30°C, në zonat e ulëta nga 22°C në 36°C dhe në zonat bregdetare nga 23°C në 37°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.