Një ditë më parë njoftoi largimin si zv.Kryeministër, Braçe del me deklaratën e fortë

Erion Braçe ka dalë sot me një postim në rrjetet sociale, një ditë pasi njoftoi largimin nga posti i zv/kryeministrit.

Braçe ka publikuar shembullin e Italisë e cila synon më shumë se gjysmën e popullsisë të vaksinuar deri në datë 30 shtator.

“60 milion banore, 48 milion nder ta-80%, te vaksinuar deri ne 30 SHTATOR! Ja cdo te thote te kesh prioritet shendetin jo konspiracionin!

Ushtria-ne krye te fushates se vaksinimit eshte nje gjeneral, qeveria, rajonet, shendetesia dhe nje popull qe u godit fort por qe beson tek shkenca, institucionet e nuk degjon budallain qe thote se po vdesin ata qe jane vaksinuar!

Dhe mendojeni; Kane patur dhe parti politike me peshe ne fushate kunder vaksinimit! Tani mendojeni per vete;

Liria per tu semurur eshte kudo, ne cdo bar, restorant, festa te bere ne to,  ne cdo qender tregtare, kudo ku grumbullohen njerez; Liria ama, e plote dhe e shendetshme eshte nje vaksine larg! Cilen liri do ti?”, shkruan