Njihuni me parashikimin e motit 19 korrik 2021

Moti do të mbtete i paqëndrueshëm në vend, duke sjellë vranësira të shpeshta dhe reshje, ku më të theksuara do të jenë në gjysmën Lindore të territorit. Gjithashtu priten dhe intervale me kthjellime, të cilat më të shpeshta do të jenë në orët e paradites dhe mbrëmjes.

Era do të fryejë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.