Nuk pranonte divorcin e tyre/ I riu rreh dhe kërcënon ish-burrin e motrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Austri, ku një shqiptar nga Kosova ka dhunuar dhe ka kërcënuar me thikë ish burrin  e motrës.

Mediat e huaja bëjnë me dije se i i riu nuk e pranonte dot divorcin mes motrës së tij dhe bashkëshortit të saj 42 vjeçar.

Ai kishte shkuar në banesën e 42-vjeçarit për të folur për situatën, por biseda kishte agravuar deri në përplasje fizike, kur i riu nga Kosova kërcënoi me thikë ish-burrin e motrës.

Pas ngjarjes i riu është larguar nga vendngjarja dhe ka shkaur tek motra, atje ku edhe e kanë arrestuar.

I riu ndodhet në paraburgim në Limzit, ku ëhstë në pritje të vendimit.