Parashikimi i motit: 9 shkurt 2021

Sot moti paraqitet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta, por reshje të pakta deri në mesdite kur rrebeshe të përkohshme përfshijnë gjithë vendin. Më të shpeshta ato pritet të jenë në zonat veriore.

Vetëm pas mesnatës pritet përmirësim i motit në territor.

Temperaturat ulen me 1-2 gradë në të dy vlerat ditore duke variuar nga 2 në 15 gradë Celcius. Era do të fryjë mesatarë në toke, por e fortë në det ku dallgëzimi mbetet mbi 6 ballë.