Parashikimi i motit për ditën e premte, 23 prill 2021

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët dhe pjesërisht mesatar në formën e shtrëngatave me shkarkesa elektrike që në orët e para të 24-orëshit deri në orën 08:00 të mëngjesit në të gjithë territorin, më pas reshjet do të ndërpriten.

Mjegull dhe mjegullinë lokale në orët e para të ditës. Era do të fryjë Juglindje-Jugperëndim  2-15 m/sek, në bregdet fiton shpejtësi 20-25 m/sek e vrullshme dhe me rrahje.

Në bregdetin jugperëndimor erë e vrullshme dhe në formën e stuhisë së erës deri në 30 m/sek duke u pasuar nga një valëzim i forcës 5 dhe 6.