Parashikimi i motit për ditën e sotme 19 maj 2021

Moti do të  jetë me vranësira mesatare dhe kthjellime. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë kostante.  

Temperaturat:

Zona malore       10/23°C

Zona e ulët        12/26°C

Zona bregdetare  13/24 °C